Arama yapmak için yazın

Tüketici Hakları

Cep Telefonu Faturanız Anlaştığınız Paket Fiyatından Fazla Geliyorsa

fta May 30

Cep telefonunuz için paket aldınız ama baktınız ki faturalarınız size söylenen paket fiyatından daha fazla geliyor. Rakamlar fazla yafa ufak tefekte olsa kendinizi kandırılmış hissedebilirsiniz. Peki cep telefonu faturanız anlaştığınız paket fiyatından fazla geliyorsa ne yapmanız gerek?

Hepimiz için vazgeçilmez olan ama aynı zamanda bıktığımız ortak bir şeyi söyleyecek olursak bence bu kesinlikle saçma sapan gelen telefon faturaları olurdu. Paket aşımı yapmamanıza rağmen karşılaştığınız anlamsız ve aşırı ücretlerin geldiği faturaları görünce gerçekten de kızmak ve tepki vermek işten değil. Haliyle kızgınlığınızı ilk olarak, çok büyük ihtimalle çözüm üretemeyecek ve eğitimlerde aynı şekilde konuşmaya programlanan müşteri temsilcisine yöneltiyor ve şikayet kaydını bırakıyorsunuz veya bıraktığınızı düşünüyorsunuz. Ahhh o öfkeyle açılan ama çoğunlukla sonuçsuz kalan şikayet kayıtlarının dili olsa da konuşsa…

Peki gerçekten başvurunuz sonuçsuz kaldığında ne yapmanız gerekir?

Tabiki vakit kaybetmeden tüketici hakem heyetine başvurmak.

Biliyorum belgeyle filan uğraşmayı seven bir toplum değiliz ama ya hakkınızın yenmesine göz yumacaksınız ya da hakkınızı savunmak için size destek olmak adına hazır bekleyen tüketici hakem heyetlerine başvuracaksınız. Eğer başvurunuzu eksiksiz yapmak ve bu anlamda sorun yaşamak istemiyorsanız konuyla ilgili videolarımızı izleyebilirsiniz.

Buyrun size A’dan Z’ye tüketici hakem heyetine nasıl başvurulur, ne zaman sonuç çıkar, karar ne olura kadar video listesi.

 

 

Tags: