Arama yapmak için yazın

Tüketici Hakları

Yavaş İnternet Sorunu Ayıplı Hizmettir

fta Haz 01

Teknolojik gelişmeler, bilgiye ulaşma ve sosyal medyada aktif olma… Bu durumlar hayatımızı öyle kuşatmış bir durumdaki, hepimiz akıllı telefonumuzla dünyaya herkesten hızlı bağlanma çabası taşıyoruz. Yavaş internet sorunu belimizi büküyor. İnternet hızlandırma dns’lerine kadar her şeyi deniyoruz. Hepimiz kullandığımız internetin en hızlısı olmasını istiyoruz.

Yavaş İnternet Sorunu Ayıplı Hizmettir

Eğer siz telefon hattınıza bağlı olarak aldığınız internet hizmetinin çok yavaş olduğunu düşünüyorsanız ortada ayıplı bir hizmet var demektir. Tabi burada ayıplı hizmetin ne olduğuna bakmak gerekir.

Paranızı Geri Alabilirsiniz

Mesela hizmet sağlayıcınız internette veya reklam ve ilanlarında internetinin müthiş hızlı olduğunu belirtmişse ama öyle değilse veya siz o hizmetten gerçekten de makul bir hızda yararlanamıyorsanız o hizmet ayıplıdır.

Bu durumda yapmanız gerekense, müşteri hizmetlerini arayıp ayıplı hizmet gerekçesiyle hizmeti sonlandırmak ve buna bağlı olarak ödediğiniz ücretlerin iadesini talep etmek olacaktır.

Gsm operatörüne yavaş internet sorununuzu anlattığınızda çok büyük ihtimalle eğer taahhüdünüz varsa önünüze bunu çıkartacak, ücret iadesini yapmamak için sizi ikna yoluna gidecektir. Kısaca sorununuzu çözmek konusunda isteksiz davranacaktır. Tabiki pes etmek yok.

İnternet Taahhüdünüzü İptal Edebilirsiniz

Eğer böyle bir durum yaşarsanız vakit kaybetmeden tüketici hakem heyetine başvurun ve ayıplı hizmet nedeniyle alamadığınız hizmete dair ödediğiniz fazla miktarların size ödenmesine yönelik karar verilmesini talep edin.

Tüketici Hakem Heyetiyle ilgili başvuru ve karar prosedürlerini içeren videolarımız bu konuda size yol gösterecektir.

Tags: