Arama yapmak için yazın

ÖSYM Sınav Özel

ÖSYM Sınavlarından Yanınızda Bunları Bulundurabilirsiniz

fta Nis 08

YKS, TUS, ALES, KPSSYDS, DGS, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), ÖSYS, ÜDS, YÖS, YDUS gibi ÖSYM sınavlarında yanınızda neler bulundurabilirsiniz?

Sınav öncesi yanınızda neleri bulundurmanızın serbest olduğunu bilmeniz gerekiyor, aksi taktirde sorun yaşarsınız.

Sınavda yanınızda neler bulundurabilirsiniz?

Türkiye’deki sınav sistemleri öğrencilerin en az bir yılını etkilediği için, ÖSYM sınav esnasında dikkat dağıtabilecek her türlü materyalin bulundurulmasının önüne geçmeye çalışıyor. Bunun aksine davranış sergileyenleri de sınavlarını geçersiz saymakla cezalandıracağını belirtiyor. Haliyle sizin de sınav öncesi yanınızda neleri bulundurmanızın serbest olduğunu bilmeniz gerekiyor, aksi taktirde sorun yaşarsınız.

İşte ÖSYM Sınavlarında yanınızda bulundurabilecekleriniz;

  1. Uzun sınav maratonunda su hepimiz için ihtiyaç olduğundan yanınızda su bulundurabilirsiniz, tabi şeffaf pet şişede olması kaydıyla.
  2. ÖSYM Başkanlığına daha önceden raporunu bildirip gerekli izinleri aldığınız ilaç ve gıdaları yanınızda bulundurabilirsiniz,bakın unutmayın,bunun için mutlaka yazılı izin almış olmanız gerekir.Aksi taktirde sınavda bulundurulması yasaklı maddeler olarak değerlendirilir ve sınavınız iptal  edilir.
  3. Ayrıca; ÖSYM ikibin on dokuz itibariyle ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing ve başörtüsü için kullanılan her türlü toplu iğnenin de serbest olacağını belirtti.
  4. Bir de son olarak; ÖSYM Başkanlığı tarafından belirlenen engelli ve YSYM binalarında sınava girecek olan engelli adaylar sınava giriş belgelerinde yazılı olan araç, gereç ve cihazlarla sınava girebilecekler.

Bunların dışında bir madde sınavınızın geçersiz olmasına sebep olacaktır.

ÖSYM sınavlarına neler ile girebilirsiniz?

Tags:

Bunları da beğenebilirsiniz